Kierownik świetlicy: mgr inż. Bożena Zygmunt

Najważniejsze zadania świetlicy szkolnej:

• Troska o bezpieczeństwo
      • Sprawowanie opieki nad uczniami oczekującymi na dowóz.
      • Kultura zachowania i bezpieczeństwo dzieci w świetlicy, na stołówce oraz podczas oczekiwania i wsiadania do autobusu.
      • Bezpieczne ferie świąteczne- jak bezpiecznie zachować się podczas świąt aby uniknąć pożaru lub poparzenia. Sztuczne ognie- przyjemność czy kalectwo?
      • Bezpieczne zabawy na śniegu. Spotkanie z policjantem- bezpieczne wakacje.
    • Współpraca
      • Współpraca z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grabowie w celu objęcia bezpłatnymi obiadami uczniów z rodzin o trudnej sytuacji finansowej i środków zaniedbania.
      • Omawianie potrzeb uczniów z wychowawcami i Radą Pedagogiczną.
      • Współpraca z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną, Gminną Komisją Stypendialną, Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie, Policją, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Parafialnym Zespołem Charytatywnym.
      • Jak dbać o swoje zdrowie- pogadanka z pielęgniarką.
  • Zadania wychowawczo- profilaktyczne
    • Zapoznanie ze znakami drogowymi i zasadami ruchu drogowego, pogadanka, pokaz, konkursy plastyczne, konkursy wiedzy.
    • Nawiązanie współpracy z pedagogiem szkolnym w celu wspólnej realizacji programu profilaktycznego szkoły.
    • Zachęcanie do aktywnego wypoczynku poprzez gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
    • Organizowanie wycieczek po mieście .
    • Pomoc w organizowaniu i przeprowadzaniu konkursów i uroczystości szkolnych.
  • Zadania dydaktyczne
    • Zorganizowanie zespołów pomocy koleżeńskiej.
    • Wdrażanie technik samodzielnego uczenia się na lekcjach i w domu poprzez przydzielanie uczniom zadań wymagających samodzielnej pracy.
    • Pomoc w nauce uczniom z trudnościami dydaktycznymi i pracy z uczniem zdolnym- metody aktywne.
    • Udział w realizacji programu ekologicznego- las naszym wspólnym dobrem.
    • Edukacja europejska- poznawanie krajów Unii, np. kraj św. Mikołaja.
    • Edukacja komputerowa- prezentacja biblioteki multimedialnej.