Innowacje w samorządności

INNOWACJE W SAMORZĄDNOŚCI W LATACH 2004 - 2014

Rok szkolny 2003/2004

1. GÓRA GROSZA - AKCJA POD PATRONATEM MENiS

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Rok szkolny 2005/2006

1. DNI KULTURY SZKOLNEJ

Cykl imprez i działań artystycznych mających na celu zaprezentowanie tego wszystkiego, co tworzone jest w szkołach w zakresie rozwoju kulturalnego dzieci i młodzieży.

Rok szkolny 2006/2007

1. ZBIÓRKA  MAKULATURY

Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
    Priorytetem akcji zbiórki makulatury, oprócz aspektu ekologicznego, jest pozyskiwanie funduszy na działalność Samorządu Uczniowskiego.

Rok szkolny 2007/2008

1. KOLĘDNICA

Celem  jest kultywowanie wśród dzieci i młodzieży tradycji kolędniczych ogólnopolskich i regionalnych.

Rok szkolny 2009/2010

1. SUPERUCZEŃ

Tytuł  jest wyróżnieniem dla ucznia uzyskującego nieprzeciętne wyniki w nauce, zajmującego czołowe miejsca w szkolnych i pozaszkolnych konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, wykazującego się szczególną aktywnością artystyczną i sportową. Uczeń otrzymujący  tytuł „Superuczeń” powinien swą postawą moralną i kulturą osobistą dawać wzór do naśladowania i przynosić zaszczyt szkole. Swym zaangażowaniem społecznym musi dawać świadectwo wrażliwości na potrzeby środowiska szkolnego i drugiego człowieka.

Rok szkolny 2011/2012

1. POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z niesieniem pomocy zwierzętom w czasie zimy.

2.  GAZETKA SZKOLNA "Po Dzwonku"

Głównym  celem redagowania gazetki szkolnej przez uczniów jest rozwijanie ich zainteresowań oraz uświadomienie posiadanych predyspozycji i możliwości twórczych.

Działania te pozwalają na wszechstronny rozwój ucznia i kształcenie postaw kreatywnych, ponadto uczniowie zdobywają umiejętność pracy w nowym zespole.

3. TURNIEJ SZKOLNY  „ Kocham Cię, Polsko”

Zainicjowanie w szkole turnieju  „Kocham Cię, Polsko” miało przede wszystkim na celu przybliżyć uczniom: krainy geograficzno – historyczne Polski, zabytki kultury danego regionu, dorobek historyczny, kulturę materialną, architekturę, tradycje.
Jednocześnie ma zainteresować regionami Polski ze szczególnym uwzględnieniem ich walorów kulturowych, turystycznych, rekreacyjnych i historycznych.
Dzieci bawiąc się, uczą się zdobywania wiedzy i ciekawego jej prezentowania oraz zastosowania  jej w praktyce.

Rok szkolny 2012/2013

1.  KONKURS SZKOLNY „Wybór najmilszego kolegi/ koleżanki”

Organizując konkurs na  „Najmilszą i Najmilszego" klas I – III chcemy wyeliminować negatywne emocje, ograniczyć przemoc i agresję wśród uczniów naszej szkoły. Celem naszym jest motywowanie uczniów do pracy nad sobą i swoim postępowaniem.  Pragniemy, aby nasi uczniowie uczyli się postaw koleżeństwa i partnerstwa, wiedzieli jakie zachowania są akceptowane w środowisku szkolnym, rozumieli potrzeby innych i konieczność spieszenia im z pomocą, co spowoduje wzmocnienie więzi koleżeńskich. Konkurs daje możliwość zauważenia ucznia, który swoją postawą i zachowaniem daje przykład do naśladowania, nie koniecznie osiągając wysokie wyniki w nauce.